it_mom_2.png

Zarządzanie produkcją MOM

Zarządzanie produkcją MOM

Firma SIEMENS Digital Industries Software postanowiła ujednolicić swoją ofertę w zakresie systemów zarządzania produkcją i stworzyć pod marką Opcenter najbardziej rozbudowaną, unikalną na rynku ofertę rozwiązań klasy MOM (Manufacturing Operations Management) do digitalizacji procesów produkcyjnych dla Przemysłu 4.0. 

ASKOM jako jedyny certyfikowany Expert Partner firmy SIEMENS w zakresie MOM w Polsce, oferuje na rynku pełne portfolio oprogramowania Opcenter MOM.

 

SIEMENS Opcenter 

SIEMENS Opcenter to kompleksowe rozwiązanie klasy MOM, które umożliwia wdrożenie strategii pełnej digitalizacji produkcji. Siemens Opcenter zapewnia kompleksowy wgląd w proces produkcji, umożliwiając osobom decyzyjnym prostą identyfikację obszarów wymagających poprawy zarówno w zakresie projektowania produktu, jak i powiązanych procesów produkcyjnych, oraz dokonanie niezbędnych usprawnień w celu uzyskania bardziej płynnej i wydajnej produkcji. 

Technologie i architektura Siemens Opcenter dostosowują się do specyficznych wymagań różnych procesów przemysłowych, zapewniając kompleksowe aplikacje MOM z bogatym ekosystemem funkcji specyficznych dla danej branży, opracowanych na podstawie rozległej specjalistycznej wiedzy w zakresie optymalizacji produkcji. Wysoce skalowalna platforma Opcenter umożliwia Klientom połączenie wysokiej wydajności produkcji z jakością i przejrzystością procesu w celu skrócenia czasu uruchomienia nowej produkcji.

Siemens Opcenter zapewnia rozwiązania do:

 • Zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji (APS) pod nazwą Opcenter Advanced Planning and Scheduling,
 • Nadzoru realizacji produkcji (MES) pod nazwą Opcenter Execution
 • Wsparcia działów badań i rozwoju oraz zarządzania laboratorium (LIMS) pod nazwą Opcenter Research, Development and Laboratory
 • Analizy danych produkcyjnych (BI) pod nazwą Opcenter Intelligence
 • Integracji systemów dzięki dedykowanej szynie danych (ESB) Opcenter Connect

 

Zunifikowane innowacje dla produkcji

Opcenter to zunifikowane i zharmonizowane portfolio rozwiązań firmy Siemens do zarządzania produkcją (MOM), które umożliwia cyfrową transformację produkcji. Portfolio to obejmuje w pełni zintegrowane kompleksowe funkcjonalności MOM, w tym zaawansowane planowanie, harmonogramowanie i nadzór realizacji produkcji, zarządzanie jakością i wydajnością produkcji oraz wsparcie dla działów badawczo-rozwojowych i laboratoriów.

OPCENTER_schemat.jpg [301.51 KB]

 

Holistyczna wizja oprogramowania produkcyjnego

Siemens Opcenter przekształca istniejące produkty w spójną ofertę z najnowocześniejszymi rozwiązaniami i technologiami, które pomagają klientom sprostać wymaganiom w zakresie wydajności, jakości, transparentności i skrócenia czasu wdrożenia do produkcji. Portfolio Opcenter uosabia wizję firmy Siemens w zakresie oprogramowania produkcyjnego. Firma Siemens jako jedyna 6 razy z rzędu została wyróżniona w raporcie firmy Gartner Magic Quadrant dla systemów MES.

Dzięki Opcenter, Siemens dostarcza całościowe rozwiązanie, które umożliwia producentom wdrażanie strategii pełnej cyfryzacji operacji produkcyjnych. Portfolio Opcenter cieszy się szerokim uznaniem i dużą liczbą referencji, wciąż oferując rozwiązania dla głównych graczy w branżach takich jak: lotnicza i obronna, motoryzacyjna, maszynowa, chemiczna, spożywcza, produktów konsumenckich (CPG), elektroniczna i medyczna.

Ponieważ rynek dobrze przyjął cyfryzację i wciąż poszukiwał dodatkowych możliwości innowacyjnego rozwoju, Siemens wykorzystał wiele posiadanych rozwiązań i zainwestował w zwiększenie wartości dodanej. Dzięki sprawdzonym technologiom i bardziej dostosowanym do specyfiki każdej branży możliwościom Siemens Opcenter jest również łatwy we wdrażaniu, konfigurowaniu, rozbudowie i integracji z innymi systemami w całym łańcuchu wartości, w tym z systemami do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) i automatyki przemysłowej.

 

Bardziej inteligentna produkcja

Siemens Opcenter umożliwia inteligentną produkcję. W całym portfolio MOM wprowadzono nowoczesny, spójny, adaptacyjny i wygodny interfejs użytkownika, który oferuje dostosowane do sytuacji środowisko użytkownika, umożliwiające łatwe zrozumienie, zaakceptowanie i używanie nowych funkcji i dodatkowych komponentów, wspierając rozwój w kierunku inteligentniejszej produkcji. Portfolio Opcenter obsługuje również urządzenia mobilne i smartfony. Całe portfolio wspiera pracę w chmurze i może być wdrażane zarówno lokalnie jak i w chmurze, a także w połączeniu obu tych możliwości zgodnie z wymaganiami klienta.

Konsolidacja wszystkich możliwości MOM w ramach oferty Siemens Opcenter zapewnia dodatkowe, gotowe do użycia funkcjonalności dla procesów produkcyjnych specyficznych dla danej branży. Regularnie udostępniane skoordynowane wydania poszczególnych modułów Opcenter wprowadzają ulepszone funkcjonalności w całym portfolio i ułatwią zachowanie ciągłości rozwoju produktów dla każdej branży. Ewolucja systemów nie powoduje żadnych zakłóceń dla klientów korzystających ze starszych rozwiązań - będą one nadal rozwijane i wzbogacane o nowe funkcje i dadzą synergię w ramach całego portfolio Opcenter.

Portfolio Siemens Opcenter zapewnia kompleksowy wgląd w produkcję, umożliwiając decydentom łatwe identyfikowanie obszarów wymagających usprawnień w zakresie projektowania produktów i powiązanych z tym procesów produkcyjnych oraz dokonywania zmian operacyjnych w celu osiągnięcia bardziej płynnej i wydajnej produkcji. Siemens Opcenter w unikalny sposób wspiera cyfrowe przedsiębiorstwa, wykorzystując inteligentnie dane do tworzenia kompletnych cyfrowych bliźniaków dla projektowania, wytwarzania i wydajności produkcji.

 

SIEMENS Opcenter - Smarter Manufacturing

 

MOM - zrzuty ekranu

Broszury MOM

 • Siemens SW Opcenter Enabling smarter manufacturing Flyer
  1.11 MB (pdf)
  pobierz
 • Siemens SW Opcenter Execution Discrete White Paper.pdf
  5.48 MB (pdf)
  pobierz
 • Siemens SW Opcenter Fact Sheet.pdf
  1.42 MB (pdf)
  pobierz

 

Nasze wdrożenia MOM