firma_o_firmie_naglowek_zespol.jpg

O nas

O nas

ASKOM jest firmą obecną na rynku już od ponad 30 lat. W tym czasie wyrosła na jednego z wiodących integratorów systemów automatyki, systemów zarządzania produkcją (MES), a także producenta oprogramowania przemysłowego. Dzięki naszym kompetencjom, Klienci otrzymują z jednego źródła rozwiązania, które optymalnie integrują systemy produkcyjne z systemami zarządzania, minimalizując koszty, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności produkcji. Oferujemy kompleksową realizację systemów automatyki „pod klucz" dla maszyn, linii produkcyjnych, procesów przemysłowych i całych zakładów.

ASKOM może pochwalić się listą referencyjną, na której znajduje się blisko 700 dużych systemów, a także wiele mniejszych realizacji. Głównymi naszymi Klientami są czołowe firmy z branży energetycznej, spożywczej, chemicznej, automotive a także działające w przemyśle metalowym, przetwórstwie węgla, koksownictwie i gospodarce komunalnej.

Jako wieloletni partner firm Siemens (autoryzowany Solution Specialist w zakresie systemów automatyki przemysłowej) oraz Siemens Digital Industries Software (autoryzowany Smart Expert Partner w zakresie systemów zarządzania produkcją MOM) oferujemy kompleksowe rozwiązania automatyzacji produkcji oparte na technologii Totally Integrated Automation (TIA) na którą składają się systemy sterownikowe Simatic PLC, system wizualizacji SCADA/HMI Simatic WinCC oraz system sterowania rozproszonego DCS Simatic PCS7 z modułem Simatic BATCH zintegrowane z unikalną platformą zarządzania produkcją Opcenter MOM obejmującą systemy planowania (APS) i nadzoru realizacji produkcji (MES) oraz zarządzania jakością (QMS/LIMS).

ASKOM od 1995 roku rozwija autorski system wizualizacji Asix, należący do klasy programów HMI/SCADA/MES. Na różnych obiektach w Polsce i za granicą działa już blisko 16 000 licencji systemu Asix, który plasuje się w TOP3 najchętniej wybieranych systemów SCADA w Polsce. Blisko 40 firm na terenie całej Polski posiada status autoryzowanego Integratora Platformy Asix (IPA) – dzięki temu możliwe jest znalezienie lokalnego partnera posiadającego wyszkoloną kadrę specjalistów zdolnych przeprowadzić pełny proces projektowania, uruchomienia oraz serwisowania systemów powstałych na bazie Asix. Na bazie platformy Asix powstały pakiety do monitoringu mediów – Asix Energy oraz efektywności produkcji – Asix OEE

Dużą wagę przywiązujemy do jakości naszych usług. W 2002 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001. Regularnie przeprowadzane audyty nadzorcze z niezbędną recertyfikacją stanowią gwarancję wysokiego standardu oferowanych przez ASKOM rozwiązań.

Napisz do nas

Napisz do nas

Kontakt

Zgoda dotyczy odczytu i ewentualnej odpowiedzi na korespondencję przesłaną za pomocą formularza kontaktowego. Wyrażając zgodę użytkownik oświadcza, że zapoznał się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych w ASKOM sp. z o.o.

* Pole wymagane