mapa serwisu     EN     RSS

 
   
 

 

 
 

certyfikat dla

Systemu Zarządzania

wg EN ISO 9001:2015

System HMI / SCADA / MES

 

 

18.03.2016

  Podsumowanie Automaticon 2016

 

Za nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon 2016 – czas zatem na podsumowanie.

 

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim Państwu, którzy odwiedziliście nasze stoisko w liczbie ponad 100 delegacji z różnych firm. Miło nam było dzielić się z Państwem wiedzą na temat proponowanych przez nas rozwiązań z branży systemów automatyki i MES.

 

To co dało się zauważyć na tegorocznych targach to widoczna mniejsza przestrzeń wystawiennicza, a co za tych idzie mniejsza liczba wystawców i stoisk. To jednak absolutnie nie przełożyło się na liczbę odwiedzających naszą firmę. ASKOM cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem, chwilami wręcz nie byliśmy w stanie poświęcić należytej uwagi wszystkim naszym gościom, za co teraz przepraszamy. Tak duża popularność może wynikać między innymi z faktu przyznania nam przez renomowany magazyn Control Engineering Polska prestiżowego tytułu „Integrator Systemów Roku 2015”.

 

Zainteresowanie systemami MES/MOM okazało się większe niż mogliśmy się spodziewać. Zaowocowało to kilkunastoma ciekawymi kontaktami, które dają realne szanse na nawiązanie współpracy i zaoferowanie naszych rozwiązań firmom, które są w trakcie wyboru systemów tej klasy.

 

Punkt ciężkości tegorocznych działań promocyjnych oraz zainteresowania ze strony odwiedzających przechylił się na nasz autorski system SCADA – Asix. Sporo zapytań dotyczyło zastosowania Asixa do realizacji funkcjonalności zarządzania produkcją w zakresie zbierania danych o czasie pracy i przestojach maszyn, z pozyskiwaniem danych wprost z poziomu automatyki. Absolutnym sukcesem okazała się wersja mobilna – Asix Mobile, która umożliwia utworzenie w pełni funkcjonalnej wizualizacji i sterowania obiektów za pomocą smartfonów i tabletów. Sposób tworzenia i obsługi interfejsu graficznego został w maksymalnym stopniu dostosowany w Asix Mobile do użycia na urządzeniach z ekranami o niewielkich rozmiarach. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się również specjalna wersja systemu - Asix4Wago, dedykowana dla sterowników WAGO, umożliwiająca łatwą budowę systemów BMS (zarządzania budynkami). Wszystko to stanowi dla nas impuls do dalszego rozwijania oprogramowania Asix, wzbogacania go o nowe rozwiązania spełniające oczekiwania naszych aktualnych i potencjalnych klientów, których liczba z roku na rok rośnie. Miło nam donieść, że w roku 2015 sprzedaż Asixa wzrosła o 40%. Dziękujemy za to!

 

Już w tej chwili serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne wydanie targów Automaticon – 2017!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wstecz

 

 
 
 

Created by ASKOM Sp. z o.o. © 2001

Ostatnia modyfikacja: 2016-03-18