mapa serwisu     EN     RSS

 
   
 

 

 
 

certyfikat dla

Systemu Zarządzania

wg EN ISO 9001:2015

System HMI / SCADA / MES

 

 

13.11.2007

  Podsumowanie konferencji magazynu POMIAR

 

W dniach 24-25 października b.r. w Hotelu Polichno miała miejsce Konferencja, organizowana przez magazyn POMIAR, pod nazwą „Zagadnienia Automatyki, Metrologii i Sterowania w Przemyśle”. Była na niej poruszana problematyka związana z automatyką, pomiarami i sterowaniem, dotycząca między innymi takich zagadnień jak: systemy ważąco dozujące, wizualizacja pomiarów, urządzenia pomiarowe różnych wielkości fizycznych, kamery termowizyjne.

 

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele firmy ASKOM , którzy zaprezentowali następujące referaty:

„Kompleksowe zarządzanie pracą laboratorium z systemem LIMS SIMATIC IT Unilab” - Tomasz Cwołek, Kierownik Działu MES

„Wprowadzenie do systemu wizualizacji procesów przemysłowych ASIX” - Krzysztof Młynarczyk, Kierownik Działu Rozwoju Oprogramowania

 

Oba wystąpienia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.

 

Zaprezentowany system Unilab wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnych laboratoriów m.in. w przemyśle chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym. Pomaga znacząco usprawnić ich pracę, między innymi, dzięki zautomatyzowaniu procesów, bezpośredniej współpracy z aparaturą pomiarową oraz systemowi znakowaniu próbek za pomocą etykiet z kodami kreskowymi. Zwiększa wydajność, zmniejszając jednocześnie prawdopodobieństwo pomyłki, generuje raporty, czym odciąża pracowników przy żmudnej papierkowej robocie, zapewnia pełną kontrolę nad próbkami na każdym etapie badań. Współpracując z systemami MES pozwala na bezzwłoczne przekazywanie wyników pomiarów bezpośrednio na poziom produkcji, co umożliwia automatyczne zwalnianie partii produktów, które przeszły badania z wynikiem pozytywnym, pozostawiając podejmowanie decyzji osobom odpowiedzialnym, w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Dzięki temu system Unilab pozwala skupić się kierownictwu laboratorium na problemach i przypadkach nietypowych, załatwiając za nich szereg rutynowych czynności.

 

W czasie prezentacji systemu wizualizacji ASIX v.5.0 największe wrażenie zrobiła na słuchaczach jego otwartość, która umożliwia np. łatwe zbieranie danych z różnych istniejących już w zakładach systemów sterowania, ich integrację i udostępnianie w sieci zakładowej. Informacje mogą być następnie wykorzystywane, poprzez terminale sieciowe lub przeglądarki stron WWW, przez zainteresowane osoby jak również przez nadrzędne systemy zarządzania produkcją. Podobała się również duża skalowalność systemu – możliwość zakupienia licencji odpowiedniej dla całkiem małych aplikacji jak i największych. Doceniono również udostępnienie w standardowym pakiecie funkcji, które w innych systemach występują jedynie jako opcje i za które trzeba słono płacić (np. redundancja serwerów, wbudowane narzędzia do tworzenia aplikacji tzw. konstruktor, system trendów i wiele innych.

 

Dzielimy się jednocześnie naszym sukcesem - ASKOM zajął I miejsce w konkursie na najlepsze stoisko.

 

 

wstecz

 

 
 
 

Created by ASKOM Sp. z o.o. © 2001

Ostatnia modyfikacja: 2011-11-21