mapa serwisu     EN     RSS

 
   
 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

przemysłowe IT > Zarządzanie produkcją MOM

 

Firma SIEMENS Digital Industries Software postanowiła ujednolicić swoją ofertę w zakresie systemów zarządzania produkcją, zmieniając nazwy swoich sztandarowych produktów takich jak SIMATIC IT, Camstar, Valor, Preactor, R&D Suite, QMS, by stworzyć pod marką SIEMENS Opcenter najbardziej rozbudowaną, unikalną na rynku ofertę rozwiązań klasy MOM (Manufacturing Operations Management) do digitalizacji procesów produkcyjnych dla Przemysłu 4.0 (siemens.com/mom). 

 

ASKOM jako jedyny certyfikowany Smart Expert Partner firmy SIEMENS w zakresie MOM w Polsce, oferuje na rynku pełne portfolio oprogramowania SIEMENS Opcenter MOM.

SIEMENS Opcenter
 

SIEMENS Opcenter to kompleksowe rozwiązanie klasy MOM, które umożliwia wdrożenie strategii pełnej digitalizacji produkcji. Siemens Opcenter zapewnia kompleksowy wgląd w proces produkcji, umożliwiając osobom decyzyjnym prostą identyfikację obszarów wymagających poprawy zarówno w zakresie projektowania produktu, jak i powiązanych procesów produkcyjnych, oraz dokonanie niezbędnych usprawnień w celu uzyskania bardziej płynnej i wydajnej produkcji.
 

Technologie i architektura Siemens Opcenter dostosowują się do specyficznych wymagań różnych procesów przemysłowych, zapewniając kompleksowe aplikacje MOM z bogatym ekosystemem funkcji specyficznych dla danej branży, opracowanych na podstawie rozległej specjalistycznej wiedzy w zakresie optymalizacji produkcji. Wysoce skalowalna platforma Opcenter umożliwia Klientom połączenie wysokiej wydajności produkcji z jakością i przejrzystością procesu w celu skrócenia czasu uruchomienia nowej produkcji.

 

Siemens Opcenter zapewnia rozwiązania do:

  • Zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji (APS) pod nazwą Opcenter Advanced Planning and Scheduling (wcześniej Preactor),

  • Nadzoru realizacji produkcji (MES) pod nazwą Opcenter Execution (wcześniej SIMATIC IT, XFP, Camstar i Valor)

  • Zarządzania wydajnością produkcji pod nazwą Opcenter Performance (wcześniej SIMATIC IT OEE / Line Monitoring System)

  • Zarządzania jakością (QMS) pod nazwą Opcenter Quality (wcześniej CAQ=QSYS i QMS Pro)

  • Wsparcia badań i rozwoju oraz zarządzania laboratorium (LIMS) pod nazwą Opcenter Research, Development and Laboratory (wcześniej R&D Suite, Interspec i Unilab)

  • Analizy danych produkcyjnych (BI) pod nazwą Opcenter Intelligence (wcześniej SIMATIC IT Manufacturing Intelligence)

  • Integracji systemów dzięki dedykowanej szynie danych (ESB) Opcenter Connect (wcześniej Camstar Interoperability)

 

Zunifikowane innowacje dla produkcji

 

Opcenter to zunifikowane i zharmonizowane portfolio rozwiązań firmy Siemens do zarządzania produkcją (MOM), które umożliwia cyfrową transformację produkcji. Portfolio to obejmuje w pełni zintegrowane kompleksowe funkcjonalności MOM, w tym zaawansowane planowanie, harmonogramowanie i nadzór realizacji produkcji, zarządzanie jakością i wydajnością produkcji oraz wsparcie dla działów badawczo-rozwojowych i laboratoriów. Po strategicznych przejęciach firm, Siemens Opcenter stanowi ewolucyjną skonsolidowaną platformę kompleksowych rozwiązań MOM, która oferuje unikalną synergię uznanych na rynku produktów, takich jak: SIMATIC IT, Camstar, Valor, Preactor, R&D Suite i QMS Pro.

 

 

Holistyczna wizja oprogramowania produkcyjnego

 

Siemens Opcenter przekształca istniejące produkty w spójną ofertę z najnowocześniejszymi rozwiązaniami i technologiami, które pomagają klientom sprostać wymaganiom w zakresie wydajności, jakości, transparentności i skrócenia czasu wdrożenia do produkcji. Portfolio Opcenter uosabia wizję firmy Siemens w zakresie oprogramowania produkcyjnego. Firma Siemens została wyróżniona w raporcie Magic Quadrant firmy Gartner dla systemów MES przez 2 kolejne lata, uzyskując najwyższy ogólny wynik w zakresie kompletności wizji, która obejmuje takie aspekty, jak strategia produktu, innowacje oraz zrozumienie rynku i branż.

 

Dzięki Opcenter, Siemens dostarcza całościowe rozwiązanie, które umożliwia producentom wdrażanie strategii pełnej cyfryzacji operacji produkcyjnych. Portfolio Opcenter cieszy się szerokim uznaniem i dużą liczbą referencji, wciąż oferując rozwiązania dla głównych graczy w branżach takich jak: lotnicza i obronna, motoryzacyjna, maszynowa, chemiczna, spożywcza, produktów konsumenckich (CPG), elektroniczna i medyczna.


Ponieważ rynek dobrze przyjął cyfryzację i wciąż poszukiwał dodatkowych możliwości innowacyjnego rozwoju, Siemens wykorzystał wiele posiadanych rozwiązań i zainwestował w zwiększenie wartości dodanej. Dzięki sprawdzonym technologiom i bardziej dostosowanym do specyfiki każdej branży możliwościom Siemens Opcenter jest również łatwy we wdrażaniu, konfigurowaniu, rozbudowie i integracji z innymi systemami w całym łańcuchu wartości, w tym z systemami do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) i automatyki przemysłowej.


Bardziej inteligentna produkcja


Siemens Opcenter umożliwia inteligentną produkcję. W całym portfolio MOM wprowadzono nowoczesny, spójny, adaptacyjny i wygodny interfejs użytkownika, który oferuje dostosowane do sytuacji środowisko użytkownika, umożliwiające łatwe zrozumienie, zaakceptowanie i używanie nowych funkcji i dodatkowych komponentów, wspierając rozwój w kierunku inteligentniejszej produkcji. Portfolio Opcenter obsługuje również urządzenia mobilne i smartfony. Całe portfolio wspiera pracę w chmurze i może być wdrażane zarówno lokalnie jak i w chmurze, a także w połączeniu obu tych możliwości zgodnie z wymaganiami klienta.

 

 

 

Konsolidacja wszystkich możliwości MOM w ramach oferty Siemens Opcenter zapewnia dodatkowe, gotowe do użycia funkcjonalności dla procesów produkcyjnych specyficznych dla danej branży. Regularnie udostępniane skoordynowane wydania poszczególnych modułów Opcenter wprowadzają ulepszone funkcjonalności w całym portfolio i ułatwią zachowanie ciągłości rozwoju produktów dla każdej branży. Ewolucja systemów nie powoduje żadnych zakłóceń dla klientów korzystających ze starszych rozwiązań - będą one nadal rozwijane i wzbogacane o nowe funkcje i dadzą synergię w ramach całego portfolio Opcenter.


Portfolio Siemens Opcenter zapewnia kompleksowy wgląd w produkcję, umożliwiając decydentom łatwe identyfikowanie obszarów wymagających usprawnień w zakresie projektowania produktów i powiązanych z tym procesów produkcyjnych oraz dokonywania zmian operacyjnych w celu osiągnięcia bardziej płynnej i wydajnej produkcji. Siemens Opcenter w unikalny sposób wspiera cyfrowe przedsiębiorstwa, wykorzystując inteligentnie dane do tworzenia kompletnych cyfrowych bliźniaków dla projektowania, wytwarzania i wydajności produkcji.

***

 

SIEMENS Opcenter - Smarter Manufacturing

 pobierz     Format: MP4 (253 MB)

 

 

 

Siemens Opcenter

pobierz     Format: PDF (1,47 MB)

 

Opcenter Enabling smarter manufacturing

pobierz     Format: PDF (1,11 MB)

 

 

do góry

  

wstecz

 

 
 
 

Created by ASKOM Sp. z o.o. © 2001

Ostatnia modyfikacja: 2021-08-31