przem_spoz_naglowek.jpg

Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy

Na przestrzeni 30 lat działalności, ASKOM wyposażył w swoje rozwiązania szereg przedsiębiorstw z branży spożywczej, zarówno globalnych korporacji jak i mniejszych, lokalnych firm. Większość z nas spotyka się i używa codziennie produktów, które powstały z udziałem oprogramowania firmy ASKOM. Kto z Państwa nie jadł Prince Polo, nie używał koncentratu Pudliszki, herbaty Lipton lub ketchupu Heinz, kto nie korzystał z produktów sygnowanych marką Danone czy Mlekovita?

Te wszystkie zakłady (i wiele więcej) wykorzystują u siebie oprogramowanie Asix zarówno do sterowania i nadzoru produkcji, jak i instalacji pomocniczych takich jak stacje uzdatniania wody, wentylacja, klimatyzacja, monitoring temperatury, wilgotności, zużycia mediów, efektywności produkcji itp.

Branża spożywcza stawia niezwykle wysokie wymagania w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji. Tu nie ma miejsca na błędy, czy niedopatrzenia. Mogą one skutkować utratą zarówno zdrowia konsumenta, jak i budowanej przez wiele lat renomy firmy. Inżynierowie ASKOM doskonale rozumieją te potrzeby i dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafią doradzić i zaimplementować najbardziej niezawodne rozwiązania. Tu również najczęściej realizujemy koncepcję Przemysłu 4.0. Niezawodne systemy automatyki, wsparte systemami klasy MOM połączonymi z warstwą ERP zarządzania przedsiębiorstwem, umożliwiają w pełni automatyczny przepływ zleceń produkcyjnych od etapu ich tworzenia, testowania, zatwierdzania i planowania produkcji, aż po realizację i zwrotne informacje o parametrach procesu wytwarzania oraz jakości samego produktu.

Nasze wdrożenia w przemyśle spożywczym