samochodowy_naglowek.jpg

Przemysł samochodowy

Przemysł samochodowy

Dawno minęły czasy, gdy Henry Ford uruchomił pierwszą linię produkcyjną, z której zjeżdżały samochody Ford T. Od tego pamiętnego dnia w przemyśle samochodowym dużo się zmieniło, zrobionych zostało wiele kroków milowych w szybkości produkcji, precyzji wykonania, wykorzystaniu maszyn i robotów, czy wprowadzeniu inteligentnych systemów zwiększających komfort i bezpieczeństwo użytkowania samochodów.

Dzisiaj ambitnie zmierzamy ku nowej rzeczywistości samochodowej – czy nam się to podoba czy nie, z taśm produkcyjnych będzie zjeżdżało coraz więcej samochodów z ekologicznymi napędami. Samochody elektryczne już są widoczne na drogach, w przyszłości będą to zapewne samochody i autobusy wodorowe. To stawia przed produkcją nowe wymagania.

Rozwiązania przygotowane przez ASKOM obejmują sterowaniem zarówno same linie montażowe karoserii, silników i skrzyń biegów oraz lakiernie dla takich marek jak Jaguar Land Rover, Fiat, Daimler Chrysler, jak i linie produkujące podzespoły w zakładach współpracujących z wytwórcami samochodów. Do jednych z naszych głównych Klientów zalicza się czołowy producent amortyzatorów, firma BWI Poland Technologies, u którego w zakładzie w Krośnie wdrożyliśmy systemy sterowania 4 liniami chromującymi oraz linią malarską KTL. Mamy swój wkład w sterowanie produkcją akumulatorów w Johnson Matthey Battery Systems, jednak naszym największym wdrożeniem było wykonanie systemu sterowania procesami produkcyjnymi całej nowo wybudowanej fabryki katalizatorów firmy BSAF.

Nasze wdrożenia w przemyśle samochodowym