chemiczny_naglowek.jpg

Przemysł chemiczny

Przemysł chemiczny

Przemysł chemiczny to przede wszystkim rozbudowane instalacje o dużej złożoności. W zakresie sterowania, królują tu systemy DCS dedykowane dużym obiektom. Najchętniej stosujemy system PCS7 firmy Siemens, którego niezawodność i łatwość rozbudowy sprawdziliśmy już na wielu obiektach. W mniejszych instalacjach, lub gdy klient szuka rozwiązań nieco tańszych, sprawdzają się również rozwiązania oparte na sterownikach PLC z systemami wizualizacji typu Asix.

Niezależnie od przyjętego standardu, kluczową rolę we wdrożeniu systemu sterowania odgrywa integrator. Jego doświadczenie, zdolność do przewidywania zagrożeń, czy rzetelność w podejściu do diagnostyki systemu i urządzeń, decydują o niezawodności oraz łatwości eksploatacji instalacji. Ma to kolosalne znaczenie, zważywszy na liczne niebezpieczeństwa występujące przy produkcji oraz wysokie koszty ewentualnych postojów. Integrator powinien być partnerem firmy technologicznej i brać udział w procesie wyboru najlepszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa jak i układów regulacji i sterowania.

W naszej wieloletniej historii współpracowaliśmy ze światowymi potentatami w branży chemicznej, takimi jak: Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Ciech Soda Polska, Losentech, KHANGIRAN Gas Treating Company – Iran, ICI, BASF. Na szczególną uwagę zasługuje projekt zrealizowany w tej ostatniej firmie, który obejmował system sterowania całej, nowopowstałej fabryki katalizatorów. W dowód uznania dla naszych kompetencji i zaangażowania zostaliśmy wyróżnieni przez BASF dyplomem Supplier Award.

Wdrożenia w przemyśle chemicznym