mleczarnie_naglowek.jpg

Mleczarnie

Mleczarnie

Branża mleczarska to dość specyficzna gałąź przemysłu spożywczego. Z uwagi na duże zanieczyszczenie biologiczne surowca jakim jest mleko oraz łatwość z jaką ulega zepsuciu, niezwykle istotne jest rygorystyczne przestrzeganie higieny. Kluczową rolę odgrywają tu procesy mycia i zapewnienia aseptyczności linii produkcyjnych. Dla operatorów istotne jest stworzenie przejrzystego interfejsu umożliwiającego w prosty sposób zestawianie różnych dróg łączących poszczególne zbiorniki, fermentory, pasteryzatory, mieszalniki, homogenizatory i inne urządzenia wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Ważne żeby sprawdzana była kolizyjność z drogami już aktywnymi, a po zakończeniu produkcji kontrolowane jej mycie.

Wspólnie z firmami technologicznymi wdrożyliśmy szereg systemów sterowania pasteryzatorami, liniami do produkcji śmietanki, twarogu i sera żółtego, stacji mycia CIP. Projekty te były realizowane w mleczarniach polskich jak i na terenie Ukrainy, Rosji, Węgier i Rumunii. Większość z nich opiera się na sterownikach i panelach operatorskich firmy Siemens oraz naszym autorskim systemie SCADA Asix.

 

o-nas-1-2.png
35 wdrożeń
w mleczarniach
o-nas-2-2.png
Wdrażamy jednolity
interfejs użytkownika
o-nas-3-2.png
Kompleksowa obsługa
procesu wdrażania

Nasze wdrożenia w mleczarniach

Napisz do nas

Napisz do nas

Kontakt

Zgoda dotyczy odczytu i ewentualnej odpowiedzi na korespondencję przesłaną za pomocą formularza kontaktowego. Wyrażając zgodę użytkownik oświadcza, że zapoznał się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych w ASKOM sp. z o.o.

* Pole wymagane