automatyka_scada_2.jpg

Wizualizacja SCADA

Wizualizacja SCADA

To już nie wróci

Nie wróci już technika, która jeszcze niedawno królowała w nastawniach: pulpity z przyciskami i przełącznikami, tablice z mozaikami synoptycznymi, rejestratory papierowe ale również te elektroniczne, płachty papieru wypełniane co godzinę przez operatorów i inne rozwiązania, które powszechnie stosowano do sterowania procesami od stu lat. Znikają nawet małe panele sterowania lokalnego z wyświetlaczami o małej rozdzielczości i kilkoma przyciskami!

Dzisiaj nastawnia, to biurka z komputerami, na których odzwierciedlany jest stan procesu, wszystkie pomiary, napędy, dane bieżące i archiwalne, wbudowany system raportowania, dwukierunkowy sprzęg z systemami zarządzania produkcją (MES/MOM, APS, CMMS) i przedsiębiorstwem (ERP). To elastyczne narzędzia programowe, których podstawą są systemy klasy SCADA. Jest ich dzisiaj wiele na rynku, ale niektóre godne są bliższego przyjrzenia się. Takim jest Asix, system autorski firmy ASKOM. Proszę rzucić okiem na kilka informacji o tym rozwiązaniu.

Asix - system klasy SCADA - tworzony przez specjalistów dla specjalistów

Asix powstał, jako narzędzie do tworzenia aplikacji, posiadających oprócz podstawowych funkcji systemu SCADA wiele innowacyjnych rozwiązań, niespotykanych w innych systemach. Dzięki temu możliwe jest tworzenie aplikacji typu HMI, SCADA oraz realizujących funkcje systemu MES.

To narzędzie skalowalne od mikro aplikacji dla pojedynczej maszyny aż do systemów obejmujących grupę zakładów, od pojedynczego komputera do sieci obejmującej nawet setki komputerów i tabletów. Realizujących proste funkcje nadzoru lub walidowane systemy śledzące produkcję. To panele sterowania lokalnego w pełni zintegrowane z aplikacją w nastawni, z jednolitym systemem sterowania i alarmów, będące kolejnymi stanowiskami roboczymi w ramach tego samego projektu aplikacji. Do tego trzeba dołożyć możliwość dostępu do aplikacji przez przeglądarkę WWW w technologii HTML5 lub na urządzeniach mobilnych, pracujących pod Androidem lub iOS, z kontrolą uprawnień i możliwościami sterowania. Sterowania procesem z dowolnego miejsca na Ziemi.

Z unikatowych cech należy wymienić wbudowane, pracujące on-line narzędzia edycyjne, 3 metody tworzenia i wykonywania raportów, prawie wszystkie drajwery komunikacyjne w cenie czy brak dodatkowych opłat za archiwizację zmiennych. Otwartość systemu na komunikację z innym oprogramowaniem, wielojęzyczność aplikacji (pełny UNICODE), pełna dostępność API, przekładająca się na możliwość rozszerzania funkcjonalności systemu przez integratora (własne obiekty wizualizacyjne, dodatkowe funkcje i drajwery komunikacyjne). Jasna i uczciwa wobec klienta polityka sprzedażowa, brak ukrytych opłat czy kosztów związanych z cyklicznym odnawianiem licencji, dostępne pełne wsparcie techniczne w języku polskim (lub angielskim), to przejawy życzliwego podejścia do klientów.

Dzięki tym cechom, wysokiej jakości i stabilności oraz przyjaznemu interfejsowi projektanta, Asix zyskał uznanie nie tylko w Polsce. Sprzedano ponad 16 000 licencji od wschodniej Azji po zachód USA; łatwiej wymienić branże, w których Asix nie miał wdrożenia. Ba! Możemy śmiało powiedzieć (i udowodnić), że każdy obywatel RP korzysta z produktów, w których wytworzeniu Asix miał swój udział!

Jeśli jesteś producentem – sprawdź, czy nasze rozwiązanie spełni Twoje wymagania pod względem technicznym, funkcjonalnym i ekonomicznym. Nie bój się o wsparcie techniczne: oprócz ASKOMu możesz wybrać jedną z ponad 40 autoryzowanych firm integratorskich w Polsce, które postawiły na Asixa.

Jeśli jesteś integratorem – wypróbuj Asixa, jego ergonomię w projektowaniu, łatwość tworzenia nawet skomplikowanych aplikacji, jego dobrą cenę, która da Ci dodatkowe atuty w przetargach. Dołącz do licznej grupy integratorów Asixa.

W skrócie:

  • rozpiętość systemu: od 128 zmiennych do 232 zmiennych,
  • archiwizacja bez dodatkowej licencji,
  • edycja projektu w ramach każdej licencji ruchowej (poza aplikacją w przeglądarce),
  • pojedynczy komputer lub sieć,
  • system zabezpieczeń integrowalny z Active Directory,
  • możliwość spełnienia wymagań FDA 21 CFR 11/GAMP5,
  • brak opłat cyklicznych,
  • dedykowane moduły programowe: Asix Energy - do monitoringu mediów (prąd, woda, ciepło, gaz, sprężone powietrze...), Asix OEE - do monitoringu efektywności produkcji,
  • wsparcie techniczne on-line w godzinach pracy (możliwość wykupienia wsparcia 24h/d).

Brzmi dobrze? Zadzwoń, wyślij emaila, zainstaluj 90-dniową wersję próbną i obejrzyj filmy instruktażowe>>

Więcej informacji znajdziesz na www.asix.com.pl

Zdecyduj się na ten krok – opłaci się.

Nasze wdrożenia SCADA