aktualnosci_naglowek.jpg

Aktualności

Aktualności

ASKOM na spotkaniu Certyfikowanych Partnerów SIEMENS Food & Beverages w Wiedniu

2024.04.23

W połowie kwietnia 2024 firma SIEMENS zorganizowała pierwsze oficjalne spotkanie swoich Certyfikowanych Partnerów F&B z regionu Europy środkowowschodniej oferujących specjalistyczne rozwiązania dla branży spożywczej. Konferencja miała miejsce „nad pięknym modrym Dunajem” w siedzibie firmy w Wiedniu w Austrii, gdzie zlokalizowana jest centrala SIEMENS Process Automation Vertical Segment Food & Beverages.

Na konferencji przedstawiciele ASKOM mogli się zapoznać z aktualnymi trendami w branży F&B i najnowszymi rozwiązaniami w zakresie automatyki procesowej i oprogramowania Xcelerator jakie firma SIEMENS oferuje dla tej branży. Bardzo istotnym elementem spotkania w Wiedniu była także możliwość bezpośrednich rozmów i wymiany poglądów oraz doświadczeń pomiędzy Partnerami z wielu krajów regionu, który obecnie obejmuje ogromy obszar od Austrii aż po Kazachstan.

ASKOM jako jedna z zaledwie 3 firm z Polski uczestniczących w konferencji był jednocześnie jedynym partnerem, który dostarcza klientom z branży spożywczej zintegrowane rozwiązania IT/OT firmy SIEMENS oparte nie tylko na systemach automatyki, ale także oprogramowaniu Opcenter MOM umożliwiającym m.in. planowanie (APS) i realizację produkcji (MES) oraz kontrolę jakości (LIMS) i nowoczesnej chmurowej platformie SIEMENS Xcelerator.